Історія Коростишева

Місто Коростишів – районний центр Коростишівського району Житомирської області, розташоване на мальовничих берегах річки Тетерева, притоки Дніпра, за 29 км на схід від Житомира, за 3 км від залізничної станції Коростишів, на автошляху Київ-Львів.
Одне з найдавніших міст України – початок заснування і заселення губиться в темряві YІ-YІІ століття. За легендою, містечко називалось Хміничі і було центром одного з древлянських племен – мінчан. Перша письмова згадка як про село Житомирського повіту Київського воєводства Великого Литовського князівства припадає на 26 березня 1499 р. Шістдесят п’ять років воно належало Кмитам Чорнобильським, відомому і впливовому роду Правобережної України. З 1565 р. містечко було власністю графів Олізарів.У 1779 році місту надане магдебурзьке право. Статус – місто Коростишів надано у 1938 році.
Місто Коростишів – один із відомих в Україні та за її межами центрів гранітодобувної й обробної промисловості. Зараз у місті та в його околицях добувають граніт.
У місті працює кілька сотень приватних підприємств по обробці граніту, вироби монументальної архітектури яких відомі по всій Україні.
Місто Коростишів є адміністративно-господарським, культурно-побутовим центром районного значення

інші Заклади категорії “Історія Коростишова”

Цифровий паспорт